Saraybosna Üniversitesi Bölümleri

bosna hersek saraybosna universitesi bolumleri

Saraybosna üniversitesi bölümleri genellikle öğrencilerin iş bulmakta zorlanmayacakları ve öğrenciler tarafından tercih edilen bölümlerdir. Saraybosna Üniversitesi’nde önlisans, lisans ve yüksek lisans eğitimleri verilmektedir. Saraybosna Üniversitesi dışında onlarca üniversite arasından seçim yapılması gerektiğinde ilk akla gelen soru acaba hangi bölümler var? Üniversite harçları çok mu yüksek? O ülkede yaşam şartları nasıldır? Mezun olduktan sonra o diploma ile her ülkede işe girebilir miyim? … gibi sorulara cevap bulunduktan sonra karar verilmelidir.

Saraybosna Üniversitesi tercihlerin ilk sıralarında gelme sebebi akademik olarak bölüm seçeneğinin fazla olması da gelmektedir. Birçok bölümde gençlere kaliteli ve modern eğitimler sunmaktadır. Öğrencilerin tercih edebilecekleri fakülte seçenekleri şu şekildedir; sosyal bilimler fakültesi, iktisat fakültesi, hukuk fakültesi, tıp fakültesi, felsefe fakültesi, doğal bilimler ve biyoteknoloji fakültesi, güzel sanatlar fakültesi ve ormancılık fakültesidir. İnsanların küçüklükten beri hayalini kurabileceği hemen hemen bütün meslek dallarına ait bölümleri bulunmaktadır. Gazetecilikten avukatlığa, veterinerlikten avukatlığa, güvenlikten mimarlığa, makine mühendisliğinden doktorluğa her bölümde eğitim veren Saraybosna Üniversitesi bölümleri her isteğe cevap verebilmektedir.

Bölümlerin çok olmasının yanı sıra eğitim veren kişilerin alanında uzmanlaşmış ve profesyonel eğitim anlayışı modern teknoloji ile öğrencilerle buluşmaktadır. Bu kadar özelliği ve bölümü tek bir üniversitede bulmak Saraybosna Üniversitesi ile zor değil. Saraybosna Üniversitesi zoru başarmış ve kendi içinde bu kadar bölümü uzman eğitimci kadrosu ile tamamlamış. Öğrencilere düşen ise o bölümlerden birini seçip okumak. Tercih ettikleri bölümlerde okuyan öğrencilerin bilgilerini pekiştirmek ya da araştırmalar yapmak için uzaklara gitmelerine gerek yoktur. Kendi bünyesinde kütüphanesi olan Saraybosna Üniversitesi öğrencilerin sorularına gerekli cevapları bulabilmeleri için yüzlerce kitabı kütüphanesinde temin etmektedir. Saraybosna birçok kültür ve medeniyetten insanlara ev sahipliği yaptığından dolayı bir medeniyet şehridir de diyebiliriz. Farklı medeniyetlerden insanlara ev sahipliği yapan bu şehirde bulunan Saraybosna Üniversitesi kaliteli eğitiminden dolayı öğrencileri kendine çekmektedir.

Bosna Hersek ülkesinde Boşnaklar ve Türkler yaşamaktadır. Saraybosna Üniversitesi’nin eğitim dili ise Boşnakçadır. Saraybosna Üniversitesi’nin olduğu şehir nüfusu 380 bin civarındadır. Üniversite ise 55 bin civarında öğrenciye eğitim imkanı sağlamaktadır.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş