Saraybosna Üniversitesi Taban Puanları

bosna hersek saraybosna universitesi taban puanlari

 

Saraybosna Üniversitesi taban puanları gibi bir uygulama sistemi yoktur. Türkiye’de bir bölüme girebilmek için daha ilkokulda hayalini kurmaya başlıyoruz. Ne olacaksın yavrum sorusuna genelde çocuklar doktor olacağım ya da öğretmen olacağım cevabını verirler. İlkokul çağında bu verilen cevaplar zamanla yerini daha basit mesleklere doğru kaydırır ya da yine doktor olacağım denir ama bunun pek de mümkün olmayacağını bilerek söyleriz. Türk eğitim sisteminin maalesef karışıklığından ve zorluğundan dolayı çocukluktaki hayaller sabun köpüğü gibi dağılır gider. Üniversiteye gelince, ilkokulda doktor olmak isteyen kişi açıkta kalmayım diye yazdığı su ürünleri bölümün ya da büro sekterliği bölümünü zor kötek bitirme derdindedir. İlkokulda doktor olacak kişi iktisat mezunu olur. Sağlık memuru olmak isteyen bir kişi üniversiteye giriş sınavında deli gibi matematik yapması gerekir ama sağlık memurluğu bölümde sayısal bir ders yoktur! Saçma sistemin saçma öğrencilerinin hazin sonu maalesef.

Saraybosna üniversitesinin taban puanları olmamasından dolayı ilkokulda hayal ettiğiniz bölümleri rahatlıkla hem de sınava girmeden okuyabilirsiniz. Uygun ücretlerini karşılayabileceğinizi düşünüyorsanız beklemeden kayıt yaptırın ve stres yaşamadan dilediğiniz bölümü bitirin ve hemen iş hayatına atılın. Üniversiteye girebilmek için liseyi bitirmiş olmak ve üniversitenin sizi kabul etmesi gerekmektedir. Sadece liseyi bitiriyor olmanız yeterlidir. Liseyi bitirdikten sonra Türkiye’de eğitimin en zor halkası olan üniversite sınavına giriş durumundan kurtulmak için Saraybosna üniversitesi taban puanları olmadığı için direk buraya kayıt yaptırabilirsiniz. Taban puan uygulaması olmadığı halde modern teknoloji ile yüksek kaliteli eğitim alırken öğrencilerin kendilerini tam anlamıyla geliştirip alanlarında uzmanlaşmaları hedeflenmiştir.

Siz de hayalinizde okumak istediğiniz, ilerde hayatınızın mesleği olacak işi yapmak istiyorsanız, eğitim seçiminizi çok iyi yapmanız gerekmektedir. Zaten liseden çok kaliteli bir öğrenciyseniz sistem sizi bir yerlere getirecektir. Vasat bir öğrenciyseniz maalesef veterinerlik bölümünden mezun olup markette kasiyer olacak çalışacaksınız demektir. Böyle bir duruma düşmemek için sınav stresi olmadan kayıt yaptırabileceğiniz Saraybosna üniversitesi sayesinde hayalini kurduğunuz bölümü okuyup hayat boyu yapacağınız işi de seçmiş olacaksınız. Bu önemli kararı vermek size kalmış bir durumdur.

 
 

Son Haberler

 
 

Paylaş